K dispozici v kempu je nová pračka!

Vážení návštěvníci, dnes pro vás máme novinku týkající se vaší hygieny. 😉

Tento týden jsme přistoupili k dalšímu zvýšení komfortu vašeho pobytu u nás, v kempu Sokol Troja. A totiž – koupili jsme novou pračku. Nahradí starou a již nefunkční. S prádlem přijďte prosím na recepci kempu, vyprání zajistíme resp. vám s ovládáním a programy pračky budeme k dispozici.

Přejeme vám hezké léto pokud možno s částečným pobytem v našem kempu.

Sezóna v kempu je v plném proudu!

Sezóna v kempu Sokol Troja je v plném proudu. V Praze je poslední dny oblačno, příjemných 20 až 25 °C, my máme v kempu samozřejmě i stín, posekáno a hlavně – letos nového provozovatele, nové koupelny, sprchy, WC včetně bezbariérového.

Restaurace, která je součástí kempového areálu, je bohužel v tuto chvíli mimo provoz, proto vezměte zavděk dobře vychlazeným půllitrem Plzně, Kozla či třetinkou Coca Coly. K dostání v recepci každý den od 7 do 20 hod.

A místo pro vaše karavany a stany? Nemějte obavu. Takovou atmosféru, jako u nás, v jiných kempech nenajdete.

Podívejte se sami, že jinde v Praze bydlet prostě nemůžete (foto z 18.7.2019):

Tipy k návštěvě okolí kempu

Camp Sokol Troja leží v malebné části městské části Prahy 7 v Troji, v zeleni, obklopen řadou jedinečných památek a zajímavých míst hodných vaší pozornosti. Rozhodli jsme se vás proto vás teď, kdy je sezóna v plném proudu, pozvat na návštěvu okolí – zejména pak Trojského zámku, který je od našeho kempu vzdálen jen zhruba 600 m.

Na procházku tam se můžete vydat např. podle řeky Vltavy. Na břehu řeky vás nebudou rušit žádná auta, půjdete totiž po cyklostezce, podél vltavských peřejí v místech pod dřívější trojskou lávkou. Místo trojské lávky, která doposud nebyla obnovena, jezdí elektrická přívozní loď na Císařský ostrov.

Máte-li rádi spojení místa, kterým procházíte, s trochou historie, inspirujte se tipem na vycházku z portálu Praha Neznámá, která se v Troji věnuje bývalé osadě Rybáře těsně přiléhající právě k Trojskému zámku. Mimochodem, web Prahy Neznámé můžete použít i jako inspiraci k dalším svým procházkám po našem hlavním městě. Najdete zde mapky, kudy zajímavou lokalitu co nejlépe projít, abyste nic neminuli, spoustu fotek s neznámými pohledy, něco historie, příběhů místních obyvatel i zvyklostí, i osobitý otisk autora celého projektu – Petra Rysky. Popř. si můžete zaplatit i procházku s průvodcem, anebo zakoupit některou z knih Praha Neznámá I., II., III.

Pokud by vás okolí Vltavy zaujalo (a tím jsme si jistí) a vydáte se i proti proudu řeky, přímo v areálu zázemí vodáckého kanálu ale i v jeho okolí najdete bezpočet míst k odpočinku a kiosků s občerstvením. Můžete zde posedět, dát si zmrzlinu, pití, i koupit třeba buřta a sami si ho na ohni opéct.

Prohlédněte si povltavskou atmosféru v galerii:

Ale nezapomeňte dojít po proudu řeky k původnímu cíli – Trojskému zámku – zahrady i prohlídka stojí za to. Objekt zámku je obklopen rozsáhlou zámeckou zahradou s mnoha okrasnými i ovocnými stromy a malým přírodním bludištěm, kterou zdobí fontány, terakotové vázy, štukové prospekty a oranžérie s bustami imperátorů. Zámek (v majetku hl. m. Prahy) je včetně zahrady otevřen pro veřejnost. Galerie hlavního města Prahy zde každoročně od dubna do října pořádá sezónní výstavy. V zámeckém interiéru můžete spatřit unikátní freskovou výzdobu sálů.

Cestu zpět do našeho kempu Sokol Troja můžete absolvovat např. ulicí Trojskou – ve které sídlí i náš kemp a která shora obchází Trojský zámek. Hned na rohu Trojského zámku půjdete okolo potravin Na Kovárně, kde si můžete nakoupit. Právě v této ulici (Pod Havránkou) najdete pozůstatky osady Rybáře, o které se zmiňuje Praha Neznámá.

Pokud se po cestě zpět vydáte z Trojské do ulice Nad Kazankou, můžete zde obdivovat velkolepé nejen diplomatické vily v rozlehlých zahradách, kterých je v lokalitě bezpočet. Z ulice Nad Kazankou se pak můžete vydat některou ze spojek zpět dolů do ulice Trojské. Do kempu to máte vždy kousek.

A pokud jste z Trojské při své odpolední či večerní procházce snad neodbočili, zastavte se na večeři v restauraci Ristorante & pizzeria Del Corso, kterou najdete v Trojské 173b. Odsud je to k nám už jen 250 m. To po večeři určitě zvládnete.

Po návratu do kempu si můžete dát sprchu v našich nově zrekonstruovaných sprchách. Teplá voda nám samozřejmě teče stále.

A pak už můžete v klidu ulehnout do svých stanů či wohnmobilů. 🙂

Hezký večer a pobyt.

Vítejte v kempu Sokol Troja

Vítáme vás v kempu TJ Sokol Troja a na nových webových stránkách kempu.

Počínaje sezónou 2019 provozuje kemp nový provozovatel, s čímž se pojí řada kvalitativních změn. Spolu se změnou provozovatele došlo ke kompletní rekonstrukci koupelen, sprch a WC vč. bezbariérového.

Také v kuchyňce je vám k dispozici nová kuchyňská linka s ledničkou, mikrovlnnou troubou, vařičem a dřezem.

Těšit se i nadále můžete na vyhledávanou lokalitu, zeleň a komfort městské části Praha 7 – Troja, výbornou dopravní dostupnost jak prostředky MHD, tak autem, ochotný personál a další vymoženosti :).

Svoji práci se budeme snažit dělat svědomitě a zodpovědně, abyste se k nám rádi vrátili. Nebo spíše vraceli.

Těšíme se na Vás, Vaše stany, auta, i dotazy.