O kempu

Kemp Sokol Troja je v provozu již od šedesátých let minulého století. Jedná se tedy o kemp s dlouhou historií a jeden z nejstarších autokempů ve střední a východní Evropě.

Celý areál je ohraničen vzrostlými stromy a je členěn do sekcí přírodními živými ploty a skupinami keřů a stromů. Pod stromy najdete dnes tolik vyhledávaný přirozený stín s lavičkami k posezení a odpočinku.

Kemp Sokol Troja se náchází v klidné části residenční oblasti Tróje a je velmi blízko centra města. Do centra je možné jít pěšky, jet na kole, nebo použít městskou hromadnou dopravu. Podle našich informací se jedná o kemp a autokemp nejblíže centru města.

Celý areál kempu je oplocen.

Kemp Sokol Troja – jak už název napovídá – patří tělovýchovné jednotě Sokol Troja, Praha 7. Současný provozovatel jej provozuje od sezóny 2019 na základě platné smlouvy s TJ Sokol Troja.

Kemp Sokol Troja – pohled na plochu

V dolní části Troji (v městské části Praha-Troja) se nachází Trojský zámekZOO Praha a Pražská botanická zahrada. Z Troji jezdí přívoz přes Vltavu na Císařský ostrov, odkud lze přejít i do Stromovky. Do horní části Troji (Praha 8) zasahuje jižní část sídliště Bohnice. V severní části Troji se nachází také přírodní památka Velká skála. Na vrcholu vinice nad Trojským zámkem stojí z dálky viditelná dominanta Troje – barokní kaple svaté Kláry.

Vybavení kempu

Kemp je špičkově vybaven pro ubytování jak ve stanech tak v obytných autech a karavanech.

V roce 2019 byly otevřeny zcela nové sprchy a toalety a to včetně bezbariérového přístupu.

Koupelny se sprchami vč. WC prošly v r. 2019 kompletní rekonstrukcí

Karavanový servis zahrnuje přípojky na elektřinu, místo pro vypuštění použité vody z nádrží karavanů, přípojku na doplnění vody v karavanech a odpadní místo pro chemické WC.

Wi-Fi k dispozici

Celá plocha kempu je pokryta signálem Wi-Fi pro připojení k internetu.

Veškeré tyto služby jsou pro hosty kempu bez omezení a jejich použití je v ceně ubytování.

Recepce kempu

Recepce zajišťuje ubytování hostů. Platby za ubytování je možno hradit bezhotovostně pomocí platebního terminálu nebo v hotovosti.

V recepci je možné zakoupit jízdenky na MHD, případně i mapy Prahy.

Mluvíme anglicky, německy, rusky.

Jak se k nám dostanete

Nacházíme se nedaleko vyústění tunelového komplexu Blanka, sjezd Troja, Holešovice.

Ze severu po dálnici D8 až před mostem Barikádníků odbočka vpravo směrem k tunelu Blanka, ale před ním vpravo do Troji.

Naše nejbližší okolí

  • Zoologická zahrada Praha se nachází cca 600 m od našeho kempu. Jedná se o jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v Evropě.
  • Botanická zahrada Praha se nachází cca 800 m od našeho kempu a je to neprávem opomíjená perla našeho kulturního i společenského života. Mimo tisíců druhů rostlin všech světadílů je botanická zahrada v Praze jedním z nejvýznamnějších chovatelů motýlů na svetě.
  • Trojský zámek: (600 m) Překrásná zahrada a pohádkové interiéry uchvátí laiky i znalce přírody a umění.
  • Trojský kanál: (400 m) Na Vltavě uměle vybudovaný závodní kanál s divokou vodou je pravidelným místem mezinárodních závodů a místem celoročních tréninků milovníků divoké vody.
  • Cyklostezka: Mezi kempem a řekou Vltavou vede volnočasová cyklostezka. Severním směrem je možné touto stezkou podél řeky dojet do Kralup nad Vltavou. Jižní část cyklostezky se větví do centra a na Prahu 9.