U nás nepotřebujete stan, přespat můžete v jurtě!

Rádi bychom vám představili na české „kempové“ poměry netradiční novinku, kterou je možnost přímo v areálu našeho kempu přespat v jurtě.

Jurta (ger, gher, kabitka, kherga) je tradiční obydlí kočovných kmenů z oblastí centrální Asie a Středního východu, sestávající z dřevěné lehké konstrukce a plsťové rohože.

Půdorys stavby je kruhový, průměr se pohybuje podle účelu a místa použití od 3 m (lovecká jurta, Mongolsko) až po 20 metrů. Stavba se snadno skládá a převáží.

Zdroj: Wikipedia

Zajistěte svým dětem nevšední zážitek přenocováním v originální kyrgyzské jurtě bez elektřiny a za svitu petrolejky. Překvapte svoji partnerku netradičním večerem na netradičním místě – celá jurta bude jen pro vás. Nebo se zkrátka vykašlete na stavění svého stanu a přespěte jednoduše v jurtě.

To vše můžete zažít v kempu Sokol Troja umístěném jen 15 minut od centra města!

Už je to pár let co jsme si přivezli z Kyrgyzstánu do Čech svoji vlastní jurtu, a každoročně ji vystavujeme na různých festivalech po Praze a představujeme vám kyrgyzskou kulturu, zvyky i pokrmy.

Tento rok jsme se rozhodli, že otevřeme možnost pronájmu jurty také široké veřejnosti. Za tímto účelem jsme uzavřeli partnerství s provozovatelem kempu Sokol Troja, kde jurtu celé léto pronajímáme. V jurtě máte možnost uspořádat svoje setkání pro skupinku až šesti osob, můžete zde přespat se svými dětmi a udělat jim tak nevšední zážitek. V jurtě budete mít přístup k mangalu na kterém se dělají šašliky, plof nebo samsy.

Pronájem činí 300 Kč/os./den, minimální počet osob je 2, maximální je 6.
K přespání si nezapomeňte vlastní spacáky.


V případě zájmu a pro bližší informace se prosím obraťte na:

(Akce již není aktuální, proto byl kontakt odstraněn.
Děkujeme za pochopení.)

Veškeré zázemí kempu jako WC, sprchy, Wi-Fi i restaurace přímo v areálu jsou vám samozřejmě k dispozici.

Těšíme se na vás.